Úvod > Obec > Aktuality

Otevření venkovního sportoviště

1. Dodržování Usnesení vlády ČR v platném znění o sportování na venkovních sportovištích,

2. Dodržování pravidel pronájmu a užívání venkovního areálu,

3. Sportovat se smí v maximálním počtu 2 osob na jedné straně hrací plochy (vyjma společného cvičení rodinných příslušníků jedné domácnosti),

4. Při vstupu a odchodu, bezprostředně před zahájením a ukončením hry nosit na sportovišti ochranu úst a nosu,

5. Na sportoviště mají vstup povolen pouze občané obce Orlovice, kteří zde mají trvalé bydliště a sportovce v rámci přípravy soutěží reprezentující TJ,

6. Sportovci se nebudou zbytečně zdržovat v prostorách Areálu Jiřího Růžičky

7. Nedovolit užívání obou kurtů současně, v jakékoli kombinaci (tenis a volejbal),

8. Zakazuje se vstup na multifunkční hřiště ve větším počtu osob než 2,

Omlouváme se sportovcům, kteří by chtěli v našem areálu sportovat a mají třeba zaplacený příspěvek na sport, ale náš spolek chrání primárně zdraví občanů naší obce.

Publikováno 7. 4. 2020 20:43

Slavení velikonočních svátků

Slavení velikonoc.pdf

Publikováno 6. 4. 2020 12:51

Jak nakládat s odpadem v době koronavirové pandemie

SOTPR-nakladani_s_odpady_koronavirus-20200330.pdf

Publikováno 3. 4. 2020 9:50

Organizační opatření nemocnice Vyškov

ORGANIZAČNÍ OPATŘENÍ NEMOCNICE VYŠKOV

V souvislosti s pokračující epidemií koronaviru COVID-19 přijala Nemocnice Vyškov s platností od 19. 3. 2020 od 6:00 hodin do odvolání následující opatření:

• vstup do nemocnice bude pouze přes hlavní vrátnici areálu. Ostatní vstupy do areálu nemocnice a polikliniky jsou pro veřejnost uzavřeny
  • u hlavní vrátnice je postaven červený stan HZS (dále jen STAN) sloužící k základnímu třídění pacientů.
  • pracovníky nemocnice zde bude všem pacientům odebrána základní epidemiologická anamnéza a změřena teplota.
  • dále budou pacienti postupovat dle pokynů personálu STANU.
  • pacienti bez kartičky, kterou obdrží ve STANU, nebudou v nemocnici dále ošetřeni.
  • motorizovaní pacienti mohou pouze na veřejná parkoviště před nemocnicí. Odůvodněné výjimky, např. urgentní porod, sanitní vozy, zásobování a imobilní pacienti, včetně doprovodu budou vyhodnoceny pracovníky STANU.

Provozní doba STANU:

Po-Pá   6:00-17:00 hodin

So-Ne    8:00-16:00 hodin

Mimo tuto dobu budou pacienti pracovníky vrátnice nasměrováni na LSPP nebo vyčleněnou ambulanci v nemocnici.

Kantýna u vrátnice bude sloužit pouze pro zaměstnance nemocnice. Nikoliv pro veřejnost.

Žádáme všechny spoluobčany, aby do areálu nemocnice nevstupovali bez roušky či jiné ochrany nosu a úst.

Publikováno 18. 3. 2020 15:23

Změna úředních hodin

Z důvodu nařízení vlády se do odvolání mění na Obecním úřadě Orlovice, úřední hodiny pro veřejnost.

Pondělí od 10.00 – 12.00 hod.

Středa od   15.00 – 17.00 hod.

Návštěvu obecního úřadu prosím uskutečněte pouze v nutných a naléhavých případech.

Publikováno 18. 3. 2020 12:33

Důležité upozornění pro občany.

Žádáme občany, aby se v současné situaci, při šíření nákazy koronavirem chovali zodpovědně vůči sobě a také spoluobčanům, aby dodržovali veškeré hygienické opatření a na veřejnosti se pohybovali výhradně s rouškou, šátkem nebo zábranou přes nos a ústa.

Publikováno 18. 3. 2020 12:31

Sbírka zákonů 12.3.2020

Sbírka zákonů_12.3.2020.pdf

Publikováno 18. 3. 2020 11:10