dub 22

Uzavírka silnice - oznámení

V termínu od 4. května do 25. června proběhne částečná uzavírka silnice č. I/47 od křižovatky Topolany a Křižanovice až po začátek Ivanovic na Hané. Důvodem je pokládání nového povrchu vozovky. Uzavírka proběhne střídavě vždy v jednom jízdním pruhu a provoz bude řízen kyvadlově pomocí světelného signalizačního zařízení.

Objízdná trasa pro vozidla do 39 tun povede přes D46 a D1 bez povinnosti použití dálničního kupónu. Dopravní obsluze (obcí Hoštice – Heroltice, Rybníček, apod.) bude umožněn vjezd do uzavírky. Do obcí Ivanovice na Hané, Švábenice, Medlovice a dále (Moravské Málkovice, Orlovice, Dětkovice) využívejte objízdnou trasu. Stejně tak bude průjezd stavbou umožněn vozidlům s nejvyšší povolenou rychlostí do 80 km/h (mopedy, babety apod.).

dub 22

Drůbežárna Prace

Drůbežárna Prace bude ve čtvrtek 23.dubna v době od 15:00 hod. prodávat u obecního úřadu: mladé kuřice a chovné kohouty, roční slepice, brojlerová káčata, housata a husokačeny a krůty, krmivo pro drůbež a králíky, a vitamínové doplňky. Králičí kožky budou vykupovat za 10 Kč/ks.

Obchod Orlovice - Pošta Partner

Provozní doba obchodu a pošty během velikonočních svátků bude následující: čtvrtek 9.4. bude otevřen obchod i pošta 7:00 - 9:30 pátek 10.4. bude zavřeno, sobota 11.4. bude zavřeno, pondělí 13.4. bude zavřeno a úterý 14.4.  bude otevřen obchod i pošta 7:00 - 9:30

Drůbežárna Prace

Drůbežárna Prace bude ve čtvrtek 9.dubna v době od 15:00 hod. prodávat u obecního úřadu: mladé kuřice a chovné kohouty, roční slepice, brojlerová káčata, housata a husokačeny, krmivo pro drůbež a králíky, a vitamínové doplňky. Králičí kožky budou vykupovat za 10 Kč/ks.

Kulturní dům Ivanovice na Hané

Kulturní dům Ivanovice na Hané oznamuje, že divadelní komedie DOMÁCÍ ŠTĚSTÍ se 16. dubna 2020 z důvodu současné situace v ČR (Covid-19) NEKONÁ. Představení se přesouvá na 15. října 2020. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. V případě, že by Vám náhradní termín nevyhovoval, budou Vám peníze vráceny.

Respono, a.s. Vyškov

Respono, a.s. Vyškov oznamuje, že z důvodu velikonočních svátků bude svoz komunálního odpadu v naší obci probíhat ve středu 15. dubna.

dub 01

Objednávka kuřic Bovans

Paní Anna Bakrlíková přijímá do neděle 5. dubna objednávky na kuřice Bovans, stáří 10-11 týdnů, cena 120,-Kč/ks nebo stáří 17 týdnů těsně před snůškou za 168 Kč/ks. Termín dodání 7-8 dubna. Objednávky prosím doručte do poštovní schránky p. Bakrlíkové.

bře 18

Nabídka pomoci starším občanům

Vážení spoluobčané,

obecní úřad Orlovice nabízí pomocnou ruku Vám starším občanům v případě, kdy nejste schopni se sami o sebe postarat (co se týká nákupu potravin nebo léků) a nemáte nikoho z rodiny a známých, kdo by Vám pomohl, tyto věci zajistit. Kontaktujte nás na tel. čísle: 724 187 929 nebo se přihlaste u paní Ivany Růžičkové v místním obchodě.

bře 18

Změna úředních hodin

Z důvodu nařízení vlády se do odvolání mění na Obecním úřadě Orlovice, úřední hodiny pro veřejnost.

Pondělí od 10.00 – 12.00 hod.

Středa od   15.00 – 17.00 hod.

Návštěvu obecního úřadu prosím uskutečněte pouze v nutných a naléhavých případech.

bře 16

Obchod Orlovice - Pošta Partner

Ivana Růžičková vydává od 17.3.2020 do odvolání mimořádné opatření na prodejnu smíšeného zboží a poštu Partner Orlovice. Prodej zboží nebo výdej poštovních zásilek bude probíhat přes výdejní okno. Objednávku pečiva (i rohlíky) nutno nahlásit den předem do 10:00. Ostatní zboží (uzeniny, mléčné zboží, koloniál, drogerie) bude dostupné přes výdejní okno.